Erotické pomôcky

Vibrátor – Vyberáme ten najlepší (TOP 5)

vibrátor

Či už aktuálne prežívate šťastné single obdobie a potrebujete si len uspokojiť svoje základné ľudské potreby, alebo ste v harmonickom partnerskom zväzku a chcete si svoj vzťah len trochu okoreniť. Na dnešnom trhu existuje množstvo druhov vibrátorov, ktoré vám s tým radi pomôžu a sľubujú pri tom nezabudnuteľný zážitok.

Pri výbere toho „pravého“ zohráva veľkú úlohu design a tvar, príjemný materiál, sila vibrácií, šikovné funkcie a nakoniec ovládanie a nabíjanie. Naozaj je teda z čoho vyberať a ten správne zvolený vibrátor vám zaručí množstvo zábavy.

Kde sa vzal, tu sa vzal…

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo je to „ten“ vibrátor a ako a kde vlastne vznikol?

Možno budete prekvapení, no vibrátor sa kedysi používal ako zdravotná pomôcka v ordináciách na liečbu ženskej hystérie. Boom pre domáce použitie nastal však až v roku 1902, kedy vznikol prvý elektromechanický vibrátor dostupný pre verejnosť.

Elektromechanický vibrátor je v podstate sexuálna hračka pre dospelých s funkciou vibrovania. Používa sa nie len na dráždenie vonkajšej strany klitorisu a penisu, ale dá sa použiť aj vnútorne a to vložením do pošvy či konečníka. Keďže klitoris obsahuje veľké množstvo nervových zakončení a vlákien, formou vibrovania dokonale napomáha sexuálnemu dráždeniu a stimulácií.

Nie je návod ako návod

Poznáte to. Pri každom produkte ktorý si kúpite, či už ide o elektroniku alebo nábytok máte návod ako ho poskladať, používať, čomu sa vyhýbať. Vibrátor, ako každý produkt na trhu, má takisto svoj návod na obsluhu. Nie je to však také jednoznačné, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Na internete nájdete množstvo návodov ako jednotlivé druhy vibrátorov používať, či už ide o sólo akciu alebo nevinné „hrátky“ s partnerom. Týmito návodmi sa je dobré ako začiatočník používania „vibrovacích hračiek“ inšpirovať, no najlepšie je si dostatočnou praxou nájsť tú svoju správnu „cestu rozkoše“.

Krok 1. Hygiena na prvom mieste

Pred prvým použitím si „hračku pre dospelých“ poriadne obzrite, prečítajte si manuál na obsluhu a zistite, či nemá žiadne technické vady. Dôležité je si ju pred prvým použitím poriadne vydezinfikovať. Niektoré vibrátory sú vodotesné, iné je nutné utrieť vlhčenou handričkou, prípadne vydezinfikovať prípravkom na hygienické umytie erotických pomôcok.

Krok 2. Začnite samostatne a sledujte, ako vaše telo reaguje

Ľahnite si, navoďte si príjemnú atmosféru, pustite si obľúbenú hudbu. Používanie vibrátora a obzvlášť prvý krát je veľmi intímnou záležitosťou, ktorou si je najlepšie prejsť v súkromí. Po tejto skúsenosti už budete vedieť ako približne „vecička“ funguje, čo od nej čakať a aké funkcie vibrovania preferujete.

rabbit vibrator

Každý vibrátor je iný a poskytuje iný počet stupňov vibrovania a rôzne prechody medzi stupňami. Dôležité je sa pri tejto intímnej chvíli sledovať aby ste vedeli, aké nové pocity a potešenie vo vás váš „nový kamarát“ vyvoláva. Takisto, ak si nie ste istý, neprikladajte si vibrátor hneď na intímne časti tela. Skúste si to najprv na „nečisto“ cez spodnú bielizeň.

Krok 3. Z vonku aj z vnútra

Vibrátor je veľmi multifunkčnou sexuálnou pomôckou a preto tak, ako je vhodný na dráždenie a stimulovanie klitorisu a penisu z vonkajšej strany, je vhodný aj na penetráciu vagíny či konečníka.

Dôležité je však pred použitím naniesť na vibrátor lubrikačný gél na vodnej báze pre ľahšiu manipuláciu a penetráciu, prípadne navliecť kondóm na suchej báze aby sa nepoškodil silikónový povrch prístroja. Po dôkladnom spoznaní vášho nového „kamaráta“ môžete pomaly prejsť aj na okorenenie vášho partnerského sexuálneho života.

Aké druhy vibrátorov trh ponúka

Na dnešnom trhu existuje veľké množstvo druhov vibrátorov a každý z nich sľubuje iný sexuálny zážitok. Preto predtým, ako si začnete vyberať ten „svoj“ podľa svojich očakávaní a preferencií, zoznámte sa s týmto výberom. Na svoje si príde naozaj každý.

vibrator

Zamerané na klitoris

Klitoris je veľmi citlivou erotogénnou zónou každej ženy, ktorá obsahuje množstvo nervových zakončení. Takisto ako každá žena, aj dnešný trh vie, že uspokojenie tejto oblasti je možné viacerými spôsobmi.

Veľmi obľúbenými u žien sú vibračné vajíčka, ktoré vedia poslúžiť pomocou vibrácií na dráždenie klitorisu z vonkajšej strany, ale aj z vnútornej vložením do pošvy alebo konečníka. Šnúrka na konci slúži pre bezpečie a lepšie vybratie zariadenia.

Masážne hlavice často využívané v BDSM praktikách predstavujú drsnejšie a niekoľko násobné dosiahnutie orgazmov. Ide o hlavicu, ktorá má na konci pevnej rukoväte vibračnú hlavu, ktorá slúži na masírovanie klitorisu ale aj iných častí ľudského tela.

Ďalším prístrojom do zbierky na dráždenie klitorisu a bradaviek je tzv. Womanizer podtlakový vibrátor. Vďaka pulzujúcemu podtlaku šetrne stimuluje klitoris bez toho, aby sa ho priamo dotýkal, tým pádom dochádza len k minimálnemu prekrveniu. V dôsledku toho si môžete intímnu oblasť stimulovať zas a znova a povedie to k niekoľko násobným po sebe idúcim vyvrcholeniam.

vibračné vajíčko

Na vnútorné použitie

V tejto kategórií nájdeme niekoľko druhov vibrátorov, ktoré sa používajú na vnútornú stimuláciu vagíny alebo konečníka. Medzi tieto druhy patria napríklad rotačné vibrátory, ktoré majú tvar penisu s malým výstupkom a malým motorčekom, ktorý slúži na stimulovanie klitorisu a zároveň stimulovanie a masírovanie bodu G.

Klasické vibrátory môžu vyzerať realisticky ako klasický penis, ktorý je vyrobený z jemných materiálov pripomínajúcich reálnu kožu. Tento druh vibrátoru má jemnejšie vibrácie, preto je vhodný pre ženy, ktoré preferujú jemnejšiu stimuláciu. Takisto je vhodný aj ako predohra pred milovaním partnerov.

Špecifickým druhom vibrátorov sú tie, ktoré stimulujú bod G. Tento druh má mierne ohnutú špičku, ktorá priamo dráždi Gräfenbergov bod, ktorý sa nachádza na prednej strane vagíny, len pár centimetrov od vaginálneho vchodu.

Neviete, kde máte svoj bod G? Pokúste sa ho nahmatať prstom, jeho sliznica je hrubšia, jemne zvrásnená a pri vzrušení sa zväčšuje.

„Štipľavým“ druhom vibrátora na vnútorne použitie je análny vibrátor. Tento druh hračky pre dospelých má širší spodok (podstavec) aby bolo jeho použitie bezpečné a pri milostných „hrátkach“ náhodou nevkĺzol dnu. Zvyšok stimulátora je dlhší a jemnejší, s miernym ohnutím v prednej časti tak, aby dokonale masíroval nervové zakončenia v konečníku.

Kombinované „Rabbit“ vibrátory

Vibrátory s výbežkom na klitoris, nazývané aj „rabbit“ vibrátory sú skvelou kombináciou 2 v 1. Sú vhodné pre ženy, ktoré potrebujú spojiť vaginálnu masáž so stimuláciou klitorisu na ceste k dosiahnutiu vytúženého orgazmu. Čím viac bodov súčasne stimulujete, tým silnejšie a intenzívnejšie vyvrcholenie vás čaká.

vibrátor

Niektoré druhy kombinovaných hračiek nastaviteľné a vibračná časť sa dá nasmerovať na presne určené miesto, čo umožňuje dokonalú zábavu bez použitia rúk.

Mužský svet

V mužskom svete existujú tzv. vibrátory na mužskú prostatu. Tieto hračky pre pánov sú zamerané na stimulovanie prostaty (často nazývaný aj mužský bod G) a hrádze (miesto medzi semenníkmi a anusom). Kombináciou dráždenia týchto mužských erotogénnych zón muž dosiahne intenzívnejšie a dlhšie vyvrcholenie.

Partnerské kombo

Nikdy nie je neskoro na okorenenie si partnerského sexuálneho života a jedným z bezpečných a vzrušujúcich nápadov je použitie partnerského vibrátora.

Párový vibrátor má tvar „podkovy” alebo písmena „U”. K dispozícií sú dve nožičky, tenšia sa zavedie do vagíny a širšia zostáva vonku na klitorise. Po zavedení „podkovy“ vloží partner svoj penis do vagíny a s nastaveným vibrovaním prichádza pocit slasti pre všetkých zúčastnených. Tento druh vibrátoru je často na diaľkové ovládanie, aby ste nemuseli nikam odbiehať a vychutnali si tak nerušený zážitok.

High tech a mini vibrátory

Ak chce niekto v dnešnej dobe uspieť, musí ísť s dobou. Výnimkou nie sú ani vibrátory, ktoré idú s trendami na trhu s erotickými pomôckami. Smartfón alebo bluetooth pripojenie je dnes samozrejmosťou. Tento high tech vibrátor prepojíte s mobilom prostredníctvom aplikácie a keďže sú ovládateľné na diaľku, viete si pri spoločnom milovaní alebo masturbácií vyklikať orgazmus na diaľku.

Novinkou sú aj vibrátory, ktoré ponúkajú vibrovanie v rytme vašej obľúbenej pesničky, preto si môžete váš playlist s partnerom navzájom zdieľať.

high tech vibrátory

Menšou a šikovnejšou verziou je cestovná „mini“ verzia bullet vibrátoru. Tento kabelkový skvost môže s vami cestovať kamkoľvek, je veľmi nenápadný a vždy po ruke. Nedajte sa však oklamať, aj 12 centimetrov vie narobiť veľké divadlo. Tento „gašparko“ je vhodným parťákom pre začiatočníkov, pretože sa s ním veľmi dobre manipuluje a nájde klitoris asi v každej sexuálnej polohe.

100 ľudí, 100 chutí. Ako si však vybrať ten správny?

Pri výbere vibrátora je potrebné upriamiť pozornosť na niekoľko vecí, ktoré ovplyvňujú výber toho správneho „pomocníka“.

  • Materiál

Výber materiálu je dôležitý nielen z hľadiska pocitu príjemnosti pri samotnom používaní, ale aj z hľadiska možných zdravotných ťažkostí alebo alergií, ktoré môžu z daného materiálu vyplývať. Všetky overené sex shopy by mali ponúkať len 100% bezpečné vibrátory, ktoré prešli testom kvality. Celkovo sa však odporúča vyberať si bezfarebný silikónový vibrátor bez BPA a nebezpečných ftalátov, ktoré sa z vibrátoru môžu pri kontakte so sliznicou uvoľniť a dostať sa tak do krvného obehu.

Pri plastových a kovových vibrátoroch nebudete potrebovať lubrikačný gél, ich povrch je veľmi hladký a príjemný. Pri silikónových vibrovacích hračkách je potreba lubrikantu na vodnej báze aby sa nepoškodil silikónový povrch.

  • Veľkosť, tvar a vibrácie

Ak ste vo vzťahu, odporúča sa vybrať si veľkosť približnú veľkosti penisu vášho partnera. Nič tým nepokazíte a idete na istotu, že sa trafíte do správnej veľkosti. Ak ste single, odporúča sa priemerná veľkosť cca 13-15 centimetrov. Každý je iný a najlepšie teda vie, akú veľkosť by chcel vyskúšať, odporúča sa však ísť na to postupne.

Tvar závisí od toho, ktorú časť tela s ním chcete stimulovať. Ak sa chcete zamerať na dráždenie klitorisu, vhodný je „rabbit“ vibrátor, kombinovaný vibrátor s výbežkom na klitoris, masážne hlavice, womanizery alebo vibračné vajíčka. Ak sa chcete zamerať na stimuláciu vagíny alebo konečníka, vhodné sú rotačné vibrátory, vibrátor na bod G s ohnutou špičkou, análny vibrátor, kombinované či partnerské vibrátory.

Vibrácie záležia od druhu vibrátora, pretože každý ponúka iné stupne výkonu a iný spôsob stimulácie – vibrovanie, pulzovanie, masírovanie, podtlak… Na vaginálne orgazmy sú najlepšie pulzujúce vibrátory s prirážaním, ak obľubujete orgazmy zamerané na klitoris, vhodnou voľbou je podtlakový nasávací vibrátor. Odporúča sa však vyskúšať viacero variant a zistiť, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

  • Účel a spôsob použitia

Skôr ako si vyberiete vhodnú erotickú hračku, musíte si upresniť, či sa chcete zamerať čisto na stimuláciu klitorisu, bodu G alebo dáte prednosť jednoduchej penetrácii. Ak si neviete vybrať, je dobré si na začiatok zvoliť klasický vaginálny vibrátor, tým nič nepokazíte. Ak si už budete časom istejší v tom, čo sa vám páči, nebojte sa vo výbere experimentovať.

  • Cena

Či už máte väčší alebo menší rozpočet, v dnešnej dobe existuje pestrá cenová škála dostupných vibrátorov. Cenové rozpätie sa pohybuje približne medzi 15-250€, samozrejme nájdu sa aj drahšie limitované kúsky.

Vhodné si je na začiatok zvoliť zlatú strednú cestu, aby váš vibrátor bol bezpečný, certifikovaný, bol z príjemného materiálu a poskytoval vám potrebnú škálu požadovaných funkcií.

Vyberáme ten najlepší  – TOP 5 pre tento rok 

sexuálne hračky

Existuje množstvo rebríčkov hodnotenia kvalitných a dobrých vibrátorov, my sme pre vás vybrali TOP 5 vibrátorov pre ženy.

Tento rebríček je špeciálny v tom, že je zameraný na osobnú ženskú skúsenosť a do úvahy sa pri výbere bral dizajn a tvar, materiál, sila vibrácií, funkcie, ovládanie a nabíjanie.

LELO Elise2

Tento silikónový macko s dvoma vibračnými motorčekmi je považovaný za najlepší vibrátor na slovenskom trhu.

Jeho kladmi sú materiál (lekársky silikón), dva motorček, jednoduché ovládanie jednou rukou a silné vibrácie. Čo vás môže odradiť je vyššia cena od 110-230€ a viac 80 vrniacich kombinácií.

We-Vibe 4 – klasika i PLUS

Tento nie len partnerský vibrátor patrí medzi najpredávanejšie vibrátory vôbec. Vyrobený je z lekárskeho silikónu a 6 ponúkaných programov vás dôkladne stimuluje. Keďže je vodotesný a má do detailov premyslené diaľkové ovládanie, môžete ho využiť aj na vodné „jašenie“ vo vani a nechať tak partnera režírovať celú situáciu z diaľky. Cena tejto „klasiky“ sa pohybuje okolo 115€.

Fun Factory Stronic Eins

Vibrátor z kategórie „pulzátorov“ ktorý dokonalé priráža a tak máte pocit, ako by sa do vás chcel dostať čo najhlbšie. Vyrobený je takisto z matného silikónu a ovládate ho cez 3 tlačidlá.

Za zmienku stoja novšie verzie Drei (výrazné výstupky a zahnutie na bod G) a Zwei (určený na pánsku prostatu a bod G). Cena tohto šikovného „pulzátoru“ sa pohybuje medzi 119-154€.

Whoop.de.doo vibrátor

Tvar tohto českého výrobku od designérky Anny Marešovej bol vyrobený podľa návrhov a pripomienok testerky a gynekológov, aby jeho tvar čo najlepšie zapadal do tvaru ženského lona. Krásny jednoduchý dizajn s ešte jednoduchším ovládaním cez rozšírenú pätičku. Vo vnútri skrýva 3 motorčeky, ktoré ponúkajú prechod od silnejších až po jemné vibrácie. Cena tejto „dizajnovky“ je 250€.

Fun Factory Miss Bi

Tento šikovný pomocník s 2 motorčekmi kombinuje dráždenie klitorisu so stimuláciou bodu G, čím vás zaručene dovedie k silnému vyvrcholeniu. Ponúka 6 vibrácií a 6 vibračných rytmov, je vodotesný a nabíja sa cez magnetické nabíjanie Click ‚n‘ charge.

Treba si však dávať pozor na to, že pri tomto vibrátore je možné použiť iba lubrikačný gél na vodnej báze aby nedošlo k poškodeniu povrchu a materiálu. Cena sa pohybuje od 80-125€.

Na záver pár tipov pre začiatočníkov

Výber vibrátoru je určite citlivou a hanblivou záležitosťou, no ak si nájdete ten svoj, ručíme vám za to, že to okorení a spríjemní váš single či partnerský život.  Na záver sme si pre vás pripravili niekoľko tipov pre začiatočníkov, aby používanie vibrátoru viedlo k dokonalej spokojnosti.

Prvý vibrátor nemusí vyzerať ako skutočný penis

Vyššie sme si predstavili niekoľko druhov vibrátorov, preto nie je nutné, aby váš prvý vibrátor mal tvar a farbu mužského penisu. Väčšina šikovných vibrátorov nemá tento tvar, ale na prvý pohľad vyzerajú ako vajíčko alebo zajačik. Aj z tohto dôvodu si nechajte dostatok času na rozmyslenie a vyberajte si vašu novú hračku podľa vašich preferencií.

Žiadna hanba

Nejeden človek pozná ten pocit hanbi ktorý ho prepadne, keď si ide po prvý krát kupovať sexuálnu hračku do sex shopu. Jedným z dôvodov je aj to, že sex je u nás ale aj v iných krajinách stále považovaný za tabu.

imtim shop

Ak sa predsa len nepremôžete k osobnej návšteve sex shopu, prvý vibrátor si môžete kúpiť aj online z pohodlia vášho domova. Má to však jeden háčik a to ten, že kúpou online produkt nevidíte, preto sa môže stať, že naživo nebude podľa vašich predstáv. Aby ste však mali istotu v online nákupe, pred prvou objednávkou si poriadne prečítajte recenzie na vybraný produkt.

Do kvality sa investovať oplatí

„Kvalitný vibrátor je ako dobré padnúce rifle, hodí sa ku všetkému.“

Kúpa vibrátoru vie byť lacnou aj drahšou záležitosťou. Prečo sa však oplatí investovať do kvality? Pri kvalitnej verzií máte istotu, že váš prvý zážitok s „robertkom“ bude príjemný, že všetko bude fungovať tak ako má, nič nepríjemné vás na strane produktu neprekvapí.

Prvý dojem a bezpečnosť sú v tejto situácií absolútne nevyhnutné.

Pozor na silu vibrácií

Pri výbere prvého vibrátora je dôležité sa poradiť s predávajúcim o sile vibrácií. Lepšou voľbou bude zvoliť si vibrátor so silnejším vibrovaním ako so slabším. Silnejšie vibrácie je možné kedykoľvek stlmiť, zatiaľ čo slabší výkon sa nedá zosilniť.

Ak ste si už teda zadovážili vibrátor so silnejšími vibráciami, stlmiť silu dráždenia môžete napríklad stimulovaním klitorisu cez spodné prádlo.

Hlavne NIE na sucho

Jednou z dôležitých vecí, na ktorú sa neoplatí zabudnúť je lubrikant. Lubrikačný gél slúži na to, aby vibrátor vo vnútri jemne kĺzal a jeho zavádzanie bolo bezbolestné.

lubrikačný gél

Dôležité je si dať pozor na jeho zloženie, pretože na niektoré druhy sa používa výhradne lubrikačný gél na vodnej báze aby nepoškodil silikónový povrch vibrátora.

Nálada je kľúčová

Naladiť sa na tú správnu atmosféru je niekedy kľúčom k úspechu. Ak chcete zažiť kúsok romantiky s vašim novým kamarátom, nezabudnite si k tomu pustiť príjemnú hudbu ktorú máte v playliste, stlmiť svetlá, zapáliť si voňavú sviečku.

V niektorých prípadoch  nie je na zahodenie pustiť si ako predohru vaše obľúbené porno. Príjemná atmosféra iba podčiarkne nezabudnuteľný zážitok z prvého „milovania“.

Opakovanie matka múdrosti

Novo zakúpený vibrátor by sa mal vyskúšať niekoľko krát, aby ste zistili, ktoré funkcie vám najviac vyhovujú, v akej polohe to je pre vás najpríjemnejšie, aká sila vibrovania alebo pulzovania je pre vás tá pravá.

Čím viac krát nový vibrátor použijete, tým skôr zistíte čo sa vám páči a môžete ďalej rozvíjať svoju sexuálnu fantáziu.

Ak to nefunguje, neznamená to, že je chyba vo vás

Nikto učený z neba nespadol a každý si musí nájsť tú svoju cestu. Ak napríklad pri produkte, ktorý má za sebou skvelé recenzie zistíte, že to nie je nič pre vás, nezúfajte. To, čo platí na druhých, nemusí striktne platiť aj na vás.

Preto alfou a omegou je skúšanie viacerých produktov aby človek zistil, ktorý vibrátor je pre neho ten pravý.

[/su_note]

 

Ohodnotiť článok
author-avatar

O autorovi Denisa

Som mladá kreatívna duša, ktorá má záľubu v písaní a nebojí sa ani kontroverzných tém. Sex a sexualita sú prirodzenou súčasťou každého z nás, preto nehanbi sa a začítaj sa do mojich článkov, ktoré ťa zaručene niečo nové naučia.

1 thoughts on “Vibrátor – Vyberáme ten najlepší (TOP 5)

  1. Linda píše:

    to by ma zaujimalo ci ste ich vsetky aj vyskusali 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *