Erotické pomôcky

Strap-on – Čo to je + Výber toho NAJ

strap-on

Strap-on, v preklade pripínací umelý penis už nie je iba výsadou homosexuálnych párov. Svoju cestu si pomaly, ale isto našiel aj do spálni odvážnych heterosexuálnych párov, ktorí si chcú okoreniť svoj zaužívaný sexuálny život.

Alebo je pravda iná?

V hlavnej úlohe pripínací penis

penisHovorí sa, že strap-on nie tak, ako ho poznáme dnes, ale vo svojich začiatkoch slúžil skôr pre heterosexuálne páry a hlavne pre potešenie mužskej populácie.

Išlo o výmenu rolí, tzv. pegging, kedy si žena pripla umelý penis do postrojov a v polohe napríklad „na psíka“ dráždila mužovu prostatu penetráciou jeho konečníka. Keďže konečník obsahuje veľké množstvo nervových vláken a zakončení, slúžila táto sexuálna praktika k rýchlejšiemu a precítenejšiemu orgazmu vtedajších pánov.

Najstaršia povesť o tejto forme peggingu sa traduje až do starovekého Egypta a je spojená s vládnutím faraóna a hojnosťou rieky Níl.

Dnešný strap-on predstavuje umelý penis, ktorý je využiteľný v sade s popruhmi, postrojom alebo nohavičkami pre upevnenie okolo pásu ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Výber umelého penisu, ktorý vkladáte do popruhu je len a len na vás. Niekto preferuje klasické dildo, ktoré kopíruje línie realistických mužských penisov a je vyrobené z príjemných materiálov. Iný zasa preferujú dvojité dildá slúžiace súčasne na penetráciu partnerkinej vagíny a vášho konečníka.

Že umelý pripínací penis nie je len na parádu dokazuje aj fakt, že po ňom môžu siahnuť aj páry, v ktorých má muž problémy s erekciou. V tomto prípade sa môže využiť klasický umelý penis, ktorý nahradí ten reálny. Muž si vloží svoj úd do návleku na penis, ktorý sa pripevní do pripravených popruhov alebo zasunie do navliekacích nohavičiek.

Ktorý druh si zamilujete?

Človek je tvor kreatívny a preto neostáva prekvapením, že aj v prípade strap-onov sa dokázal vyhrať a ponúknuť dnešným náročným zákazníkom hneď niekoľko variant týchto pripínacích penisov.

Dildo

Pred finálnym výberom aký umelý penis zafixujete popruhmi alebo vložíte do nohavičiek si treba premyslieť, ktorá z týchto dvoch variant fixácie je vám bližšia a spĺňa vaše požiadavky:

Strap-on popruhy

Popruhy v štýle strap-on dostali svoj názov podľa nastaviteľných remienkov. Tento štýl strap-onov má svoje plusy v nastaviteľnosti remienkov, lepšie drží na mieste, je pohodlnejší na tele a má dlhšiu trvanlivosť. Čím pevnejšie je postroj pripevnený k vášmu telu, tým lepšie sa bude môcť vložené dildo pohybovať.

Existuje niekoľko druhov strap-on remienkov, najbežnejší je však thong štýl a jockstrap štýl.

Thong štýl predstavuje pohodlnejšiu voľbu pre ženy, pretože remienka obopínajú boky nositeľa a zároveň prechádzajú pomedzi nohy. Z tohto dôvodu prostredný ramienok ženám neprekáža a neutláča ich prirodzenie.

Jockstrap štýl naopak obopína remienkom pás nositeľa a zároveň je pripevnený okolo každej zadnej časti sedacieho svalu. Z tohto praktického dôvodu je skôr vhodnejší pre pánov, pretože neutláča ich pánsku pýchu a semenníky tak majú viac miesta.

Strap-on nohavičky

Postroj v štýle spodnej bielizne pripomína klasickú spodnú bielizeň, no rozdiel je v tom, že v strede nohavičiek sa nachádza otvor, do ktorého sa vloží a následne upevní pripínací penis. Trh ponúka niekoľko druhov navliekacích nohavičiek – boxerky, pánske slipy, chlapčenské šortky a tangá. Tento druh postroju však nedrží tak pevne ako strap-on popruhy a takisto nie je nastaviteľný.

Ak ste si v tomto výbere istý a viete, ktorý základ zvolíte, na rade ja výber z niekoľkých druhov samotných umelých penisov.

 • Klasické

V tomto prípade ide o klasické dildo, ktoré je vyrobené z plastu, silikónu alebo gumy. Väčšinou ide o realisticky znázornený tvar mužského údu s prepracovaným materiálom, žilkovaním, veľkosťou a sfarbením.

 • Vibračné

Ak si kúpite vibračné dildo, s najväčšou pravdepodobnosťou bude obsahovať diaľkový ovládač, ktorým sa regulujú vibrácie. Najčastejšie je k dildu pripevnený káblikom. Na zadnej strane sa nachádza úchytka, vďaka ktorej je možné po zvolení správneho vibračného módu pripnúť ovládač na postroj tak, aby počas hry nezavadzal a mali ste možnosť kedykoľvek počas „hry“ zmeniť vibrácie.

 • Obojstranné

Tento druh „pripínačika“ je odmenou pre oboch partnerov súčasne. Partnerka jeden koniec strap-onu zavedie partnerovi do konečníka, v prípade lesbičiek do vagíny a druhý koniec „umeláčika“ vloží do svojej vagíny. Popruhy slúžia pre fixáciu strap-on, skúsenejší prevádzkovatelia BDSM praktík môžu vyskúšať zaviesť si toto obojstranné dildo bez popruhov.

Dildo

 • Pre pánov

Nejeden pán môže týmto typom strap-onu ohúriť svoju partnerku a predĺžiť si tak penis o niekoľko centimetrov. Po nasadení tohto umelého návleku na stoporený penis začnú vnútorné steny návleku stimulovať povrch mužského penisu a príjemne tak partnera dráždiť.

 • Colon snake

Pod týmto pojmom sa nachádza atypicky dlhé análne dildo, ktoré dostalo svoj názov podľa kolonoskopie (vyšetrenie hrubého čreva cez análny otvor). Toto dildo ma zahnutú špičku pre lepšie hlboké zavádzanie do konečníka a pre lepšiu vnútornú stimuláciu anusu.

Ako si vybrať tú správnu možnosť?

Správny strap-on pomocník sa vyberá na základe niekoľkých parametrov. Medzi tieto parametre radíme účel použitia, výber fixácie, výrobný materiál a dodatočné funkcie strap-onu.

 • Účel použitia

Strap-on sa využíva v prípade penetrácie vagíny alebo konečníka partnera. V prípade lesbických hrátok môže byť účelom nahradenie mužského penisu a penetrácia vagíny partnerky.

Ak má pripínací penis slúžiť na výmenu rolí medzi ženou a mužom (pegging), účelom je v prvom rade stimulácia mužskej prostaty a konečníka. Ak má partner chuť potešiť svoju partnerku obdarenejším prirodzením, v tomto prípade môže zvoliť umelý návlek na penis, ktorý zároveň stimuluje aj jeho úd.

 • Výber fixácie

Výber fixácie záleží od toho, kto z dvojice bude dominantný a bude mať snahu potešiť svojho partnera stimuláciou erotogénnych zón.

Strap-on nohavičky a thong štýl remienkov je vhodnejší pre ženy, pretože remienka prechádzajú pomedzi stehná a netlačia ich tak na ich ženskom prirodzení.

Jockstrap štýl sa naopak hodí viac pre pánov, pretože remienok obopína pás nositeľa a zároveň je pripevnený okolo každej zadnej časti sedacieho svalu. Z tohto hľadiska nikde netlačí a ich semenníky majú tak viac priestoru a väčšie pohodlie.

 • Materiál

Dôležitým kritériom pri výbere toho správneho strap-onu je zvolený materiál. Na popruhy sa najčastejšie využíva latex, pre alergikov slúži ako alternatíva polyamid, polypropylén či guma.

Pokiaľ ide o samotné dildá, najviac rozšírené sú lacnejšie plastové modely, pokiaľ však chcete staviť na kvalitnejšie prevedenie, tou správnou voľbou materiálu je silikón.

 • Dodatočné funkcie

Medzi dodatočné funkcie strap-onu patrí vibrovanie alebo obojstranné (vnútorné) dildo. Vibračné dildo má vibračnú jednotku štandardne zavedenú na konci, čiže v špičke umelého penisu. Týmto stimuluje umelý penis partnerov otvor a dochádza tak k silnejšiemu dráždeniu otvoru a prenikavejšej penetrácií.

Vnútorné dildo zas slúži na stimuláciu vagíny alebo klitorisu, kedy si ho partnerka zavedie dnu do vagíny a druhým umelým penisom dráždi partnerov anus.

Ako a kde začať?

Ak už máte zakúpený svoj prvý strap-on, nastáva otázka kde a ako začať s jeho používaním. Pripravili sme si pár tipov a trikov pre začiatočníkov, aby prvý sexuálny zážitok pod vedením strap-onu bol príjemný a nezabudnuteľný.

sex

 • Dezinfikovať, dezinfikovať a ešte raz dezinfikovať

Tento bod je ako opakujúci sa papagáj. Nikdy neskúšajte svoje nové sexuálne pomôcky bez prvotnej dostatočnej dezinfikácie a prečítania si príbalového letáku. Na mieste je takisto preverenie bezzávadnosti kúpeného produktu, aby nedošlo k nechceným poraneniam vás a vášho partnera/ky.

 • Lubrikácia „must have“

Dôležitým pravidlom je si zapamätať, že lubrikačný gél musí byť kompatibilný s vašim dildom a kondómami, ktoré s ním používate. Lubrikanty na báze silikónu nemožno používať so silikónovými hračkami, pretože ničia materiál. Lubrikanty zas na báze oleja môžu kondómy znehodnocovať a spôsobiť ich neúčinnosť. Najlepšou voľbou sú lubrikačné gély na vodnej báze.

 • Skamaráťte sa

Ak ste strap-on ešte nikdy predtým neskúšali a bude to vaša premiéra, odporúčame si nohavičky s umelým penisom obliecť mimo spálne a v prvom rade si na ne trochu zvyknúť. Skúste si ich pri chôdzi po dome, pri menších domácich prácach, pri umývaní riadov… Zistite, ako strap-on reaguje pri prudších pohyboch, či vás popruhy nikde nerežú alebo či dostatočne pevne drží na svojom mieste.

 • Spoločný výber dilda

Ak ste si už zvykli na strap-on postroj, tak ďalším na rade je výber dilda, teda umelého penisu, ktorý máte v pláne používať.

Pokiaľ budete strap-on používať pri lesbických hrátkach s vašou partnerkou, na výber máte od klasického dilda, ktorý má za úlohu dráždiť vašu vagínu až po colon snake dildo, ktoré je určené na stimulovanie análneho otvoru.

Pri heterosexuálnych pároch môže ísť o potešenie partnerky tzv. predĺžením penisu, tj. použitím umelého návleku na penis. Tento návlek partnerovi predĺži jeho prirodzenie aj o niekoľko centimetrov a poskytne tak partnerke nezabudnuteľné vaginálne alebo análne potešenie.

Pri heterosexuálnych pároch je takisto obľúbenou, no obávanou sexuálnou praktikou výmena rolí tzv. pegging. Nie je sa však čoho báť. V tomto prípade ide o sexuálnu praktiku, pri ktorej žena vniká dildom alebo vibrátorom do análneho otvoru muža. Táto praktika je tiež známa pod názvom „bend over“ (ohnutie sa).

Pre homosexuálne a heterosexuálne je šikovným výberom aj tzv. obojstranné dildo, kedy si jeden koniec dilda partnerka vloží do svojej vagíny a druhým umelým penisom stimuluje partnerovu prostatu alebo partnerkinu vulvu.

 • Začnite opatrne a nebojte sa skúšať rôzne polohy

Pokiaľ ide o využitie strap-onu medzi lesbičkami, účel sa veľmi nelíši od bežnej súlože ženy s reálnym mužským penisom. Odporúčané je však aj v tomto prípade začať predohrou, navzájom sa uvoľniť buď orálnym uspokojením alebo jemnou penetráciou otvoru, do ktorého sa bude neskôr prostredníctvom strap-onu prirážať.

V prípade peggingu (výmena rolí) je dôležité začať práve predohrou a uvoľniť tak vášho partnera napríklad orálnym sexom alebo spoločným kúpeľom.

Pred samotným vniknutím umelého penisu do análu vášho partnera je potreba preskúmať „terén“ a pomaly otvor roztiahnuť.  Začnite pomalými hlbšími a širšími zásunmi, kde vám môžu asistovať vaše prsty, análne kolíky, vibrátory a dildá.

Pri tomto všetko musíte dbať na použitie dostatočného množstva lubrikačného gélu. Pri skúšaní tejto sexuálnej praktiky nemajte ostych a obavu vyskúšať rôzne polohy a zistiť tak, ktorá z nich je vám najpríjemnejšia.

Medzi odporúčané polohy pri peggingu patria:

 • Klasický „psík“
 • Obrátený kovboj
 • V sede spredu
 • Na „kladivko“
 • Obidvaja v stoji

 • Komunikácia a vzájomná dôvera

Či už pri súloži párov rovnakého pohlavia, alebo pri výmene rolí muža a ženy je vzájomná dôvera a komunikácia jedným zo stavebných prvkov tejto sexuálnej praktiky. Keďže dildo v popruhoch nemá nervové zakončenia, váš partner nie je schopný zistiť, ako hlboko sa vo vás nachádza.

Pre vašu bezpečnosť je teda dôležité opísať vášmu partnerovi, ktorý strap-on používa, či je dostatočne jemný, či vás samotný akt alebo penetrácia nebolí, či vám aktuálna poloha vyhovuje.

Výber tých najlepších

Tento rebríček najlepších strap-on produktov roku 2021 je zostavený na základe hodnotenia materiálu, spracovania, pevnosti popruhov a ich držania, možnosti výmeny dilda, ceny a zábavnosti.

Silikónové Pink strap-on dildo

Toto ružové silikónové strap-on dildo s výrazným vlnením je zložené z nohavičiek s postrojom a vymeniteľným „umeláčikom“ s výraznom pätkou.

Obľúbený je aj vďaka rýchlemu a ľahkému prehadzovaniu umelých penisov, výhodou je aj dobre padnúci postroj, výrazné dildo v základnom balení a príjemný silikónový materiál ktorý nezapácha. Cena tejto erotickej hračky sa pohybuje okolo 55€.

Realistický strap-on King Cock

Toto strap-on dildo pôsobí veľmi realisticky a to je aj jeho výhodou. Realistická farba, tvar a žilkovanie vás určite dostanú do varu. Predáva sa v niekoľkých veľkostiach, priemeroch a rás. Postroj je pohodlný, dobre sedí a je pevný, pri častom používaní sa však môže začať párať.

Plusom je takisto rýchla výmena díld a cena tohto strap-onu sa pohybuje okolo 70€.

Double Black silikónový strap-on

Obojstranné dildo, ktoré umožňuje obom partnerom spoločný vzrušujúci zážitok. Súčasťou balenia sú 2 silikónové dildá spojené 1 spoločnou základňou, ktorá je vložená v strap-on nohavičkách.

Takisto pri tomto výbere zavážili dobre padnúce popruhy, dvojaké dráždenie, matný silikónový materiál a tvar díld – vnútorné dildo je kratšie a vhodné pre silnejšiu stimuláciu, vonkajšie je tenšie a dlhšie pre jednoduchšie zavádzanie. Výhodou je aj cenová dostupnosť, cena tohto Double Black dilda sa pohybuje okolo 35€.

sex

Záver

Dnešný trh ponúka niekoľko druhov a prevedení strap-on umelých penisov s postrojmi. Pri výbere vášho prvého strap-on dilda z tejto ponuky je dôležité si ujasniť, na aký účel bude „pripináčik“ slúžiť.

Samotný výber by mal následne prebiehať spoločne s partnerom. Rovnako komunikácia a vzájomná dôvera sú v tomto prípade alfou a omegou.

Pokiaľ ide o výmenu mužských a ženských rolí, tzv. pegging je dôležité zahodiť za hlavu počiatočné obavy a hanbu a naplno si tak vychutnať túto bláznivú šialenú jazdu.

Ohodnotiť článok
author-avatar

O autorovi Denisa

Som mladá kreatívna duša, ktorá má záľubu v písaní a nebojí sa ani kontroverzných tém. Sex a sexualita sú prirodzenou súčasťou každého z nás, preto nehanbi sa a začítaj sa do mojich článkov, ktoré ťa zaručene niečo nové naučia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *