Erotické pomôcky

Venušine guličky – Vyberáme tie najlepšie (TOP 5)

ben wa balls

Kto videl film 50 odtieňov sivej bude mať miernu predstavu o tom, ako venušine guličky vyzerajú. Boli to tie dve kovové guličky, ktoré Christian zaviedol Anastasii do jej panvového dna pri prípravách na ples.

Venušine guličky (anglicky ben wa balls) sú sexuálna pomôcka v tvare guličiek, ktorá sa vkladá do ženskej vagíny. Gulička býva jedna alebo dve, ktoré sú spojené silikónovou šnúrkou pre lepšie vytiahnutie z pošvy. Sú to duté predmety, ktoré v sebe skrývajú ďalšie menšie kovové guličky, ktoré pri pohybe kmitajú a tým prekrvujú a stimulujú svaly panvového dna.

Zároveň spôsobujú ženám prijemný pocit v spodnej oblasti panvy a slúžia aj ako predohra pri sexuálnych radovánkach. Sú vyrobené z niekoľkých materiálov ako kov, latex, sklo, plast a trh ponúka aj vibračné venušine guličky na diaľkové ovládanie.

venušine guličky

Všetko to začalo v starovekej Ázii

Presnejšie v Japonsku okolo roku 500, kedy vznikla prvá forma venušiných guličiek – pravdepodobne najstaršej sexuálnej hračky vôbec. Tieto prvotné guličky boli kovové a mali v sebe ortuť, ktorá sa pri chôdzi hýbala a stimulovala vnútro panvového dna vtedajších žien. Táto príjemná aktivita privádzala všetky ženy, ktoré ich vtedy nosili, k intenzívnemu orgazmu.

Všestranné využitie nielen na sexuálne hry

Táto šikovná pomôcka pre ženy je v dnešnom svete primárne vnímaná ako sexuálna pomôcka, ktorú kúpite v každom dobrom erotickom obchode na svete. Jej hlavným prínosom a využitím je však posilňovanie panvového dna a to vedie ku skvalitneniu sexu a prežitiu dlho hľadaných vaginálnych orgazmov.

Aké tajomstvá a všestranné využitie venušine guličky v sebe skrývajú?

 • Poctivý tréning panvového dna

Primárnym využitím venušiných guličiek je posilnenie svalov panvového dna. Na posilňovanie týchto svalom vplýva váha aj tvar guličiek, ktoré vám pomáhajú uvedomiť si tieto svaly a tým pádom ich vedome aktivovať a posilňovať cvikmi na to určenými.

Aby bol účinok počas troch mesiacov citeľný, odporúča sa guličky nosiť 2 – 3x do týždňa na 2 – 3 hodiny.

Čo sú však svaly panvového dna?

Svaly panvového dna sa nachádzajú v oblasti dolného okraja brušnej dutiny, rozdeľujú telo na hornú a dolnú polovicu a majú tvar plytkého lievika. Hlavnou podstatou panvového dna je držať maternicu na svojom mieste. Dobrý stav svalov panvového dna má významný vplyv nielen na celkový priebeh pôrodu, ale aj na prežívanie orgazmu.

Cvičebný plán pre panvové dno

Každý sval v našom tele sa dá spevňovať a precvičovať pomocou cvikov na to určených. Panvové dno nie je v tomto smere výnimkou. Na udržanie kondície a pevnosti svalov slúžia tzv. Kagelove cviky, ktoré sa pôvodne používali na nápravu drobných anatomických odchýlok vzniknutých pri pôrode. Dnes existuje niekoľko druhov týchto cvikov, ktoré majú svoje presné zameranie a spôsob precvičovania.

 • Konečne bezbolestná menštruácia

Venušine guličky taktiež pomáhajú pri bolestivej menštruácií, alebo pri udržaní menštruačného kalíška počas ženských dní aby nepretekal. Posilňovaním svalov panvového dna s venušinými guličkami nastane zvýšené prekrvenie oblasti malej panvy, čím získate silu a pružnosť svalov uložených v nej.

Správne vytrénované panvové svaly účinne tlmia a v niektorých prípadoch dokonca aj odstraňujú menštruačné bolesti.

 • Po pôrode ako nová

V tomto smere ide o rekonvalescenciu svalov panvového dna po pôrode. Pravidelným posilňovaním týchto svalov sa môžete rýchlejšie a efektívnejšie vrátiť k vášmu sexuálnemu životu pred pôrodom. V tomto prípade ja však potrebné prekonzultovať tento krok s vašim lekárom. 

 • Intenzívne vzrušenie a vaginálne orgazmy

Keďže ide o jednu z najstarších sexuálnych pomôcok vôbec, majú venušine guličky silné zastúpenie aj v sexuálnej oblasti. Fungujú na veľmi jednoduchom princípe. Venušine guličky majú v sebe ešte jedny menšie kovové guličky, ktoré pri pohybe hrkajú. Tieto vibrácie sa prenášajú cez vonkajšiu guličku na steny vagíny, čím ju prekrvujú a zároveň stimulujú.

Aby guličky fungovali, je potrebné vyvíjať nejakú aktivitu ako napríklad upratovanie, chôdza, behanie, tancovanie – výber je len na vás.

Dokonalé ovládanie sťahovania a uvoľňovania vagíny počas sexuálneho styku vedie k:

 • prehĺbeniu vašich pocitov z milovania,
 • zvyšuje sexuálne vzrušenie u partnera,
 • čím sú panvové svaly aktívnejšie, tým sú kontrakcie silnejšie a to vedie k dosiahnutiu vzrušujúcich vaginálnych orgazmov.

Idem do toho, ako si však vybrať tie správne?

Existuje niekoľko parametrov, podľa ktorých je dobré si venušine guličky vyberať. Či už pri tréningu na spevnenie panvového dna alebo ako predohru ich budete v sebe nosiť nejaký ten čas, preto je potrebné mať tie správne venušine guličky.

Výber venušiných guličiek závisí od:

 • Materiálu

Tak, ako aj pri iných sexuálnych produktoch je najbezpečnejším materiálom pre všetky typy ľudí práve pružný silikón. Tento materiál je zdravotne nezávadný, vhodný aj pre alergikov a ľahko sa čistí. Ďalšími rozšírenými materiálmi sú chladivý kov, sklo, lacnejší plast alebo latex. Tvrdšie materiály majú silnejšie vibrácie a sú hlučnejšie, mäkšie materiály majú o niečo menšiu intenzitu vibrácií.

Spojenie týchto guličiek môže byť pomocou šnúrky, ktorá býva zo silikónu alebo z bavlny. Ďalšou možnosťou spojenia je silikónová flexibilná tyčinka, kedy šnúrka aj tyčinka presahujú spojené guličky a slúžia ako poistka pri vytiahnutí z panvového dna.

venušine guličky

 • Účelu použitia

Dôležité je si upresniť, za akým účelom chcete guličky používať.

Klasické venušine guličky slúžia na posilnenie panvových svalov, sú buď jedna alebo dve spojené silikónovou šnúrkou. Majú rôzne veľkosti a hmotnosť, vyrábajú sa z rôznych materiálov.

Tantrické guličky sú podobné tým venušiným, sú však ťažšie a neskrývajú v sebe menšiu kovovú guličku na stimuláciu a vnútorné prekrvenie vagíny. Ich účelom a primárnym využitím je tak posilnenie panvových svalov. Stimulácia v tomto prípade nehrá prím.

Medzi guličkami existujú aj análne guličky, slangovo nazývané korálky, ktorých je na jednej šnúrke viac a slúžia na dráždenie konečníka. Na konci majú krúžok pre jednoduchšie vytiahnutie a väčšinou bývajú rovnakej veľkosti.

Thajské guličky, nazývané slangovo perly alebo reťaz rovnako slúžia na análne hrátky a sú prepojené špagátikom ale plastom. Reťaz sa začína malými guličkami, ktoré sa postupne zväčšujú a na konci sa nachádza najväčšia gulička, ktorá máva v priemere až 4 cm.

Perly bývajú zakončené krúžkom pre lepšiu manipuláciu a sú vhodné aj pre začiatočníkov, pretože sa lepšie zavádzajú a na výber sú aj menšie veľkosti.

 • Tvaru, počtu a veľkosti

Na trhu existujú venušine guličky guľatých tvarov, ale aj nepravidelných tvarov ako jahoda, činka alebo vajíčko.

Pokiaľ ide o počty, na „scéne“ sú single, duo či trio guličky, čiže 1, 2 alebo 3 guličky. Pre začiatočníkov je vhodnejšia 1 gulička, pre skúsenejších používateľov 2 až 3 guličky.

Takisto veľkosti guličiek sú rôzne. Optimálna veľkosť pre začiatočníkov je 3,5 – 4 cm (priemer guličky) s ideálnou váhou okolo 50g. Pre pokročilé užívateľky sa odporúčajú ťažšie guličky, pretože čím väčšiu váhu si naložíte, tým lepšie jednotlivé svaly precvičíte.

Ideálne je si zakúpiť sadu, kde máte k dispozícií  rôzne veľkosti a hmotnosti a môžete ich pri tréningu obmieňať.

 • Doplňujúcich funkcií

Medzi doplňujúce funkcie radíme vibračné venušine guličky s diaľkovým ovládaním a vodotesné guličky. Vibračné guličky sú väčšinou dvojité, kedy je jedna z guličiek klasická a druhá vibruje ako vajíčko. Ak sa náhodou vibrujúca gulička po čase vybije, stimulácia panvovej oblasti pokračuje ďalej pomocou klasickej venušinej guličky s kovovým prekvapením vo vnútri. Niektoré druhy vibračných guličiek majú aj rotačný mód.

vodotesnými venušinými guličkami sa môžete sprchovať alebo ich využiť na sexuálne potešenie s partnerom pri večernom romantickom kúpaní.

 • Ceny

Cena venušiných guličiek závisí od použitého materiálu, funkcií a kvality spracovania. Samozrejme existujú aj limitované kúsky niektorých dizajnérov, alebo filmové spracovanie sexuálnych pomôcok. Pekným príkladom je limitovaná séria venušiných guličiek z filmu 50 odtieňov sivej.

Kúpa venušiných guličiek určite nezruinuje váš rozpočet. Na internete dostanete túto erotickú pomôcku už od 2,50€, v tejto kategórií sa však pripravte na plastové prevedenie na konci s bavlneným povrázkom.

V priemere za tie kvalitnejšie a najčastejšie kupované zaplatíte od 15 do 20€ a viac. Na trhu existujú však aj rôzne exkluzívne kúsky, napríklad venušine vibračné guličky ovládané pomocou bluetooth a ich cena sa pohybuje v priemere okolo 100€.

Pár cenných rád ako na to…

Keď už máte predstavu ktoré venušine guličky si zaobstaráte do svojej zbierky erotických pomôcok, je čas na pár cenných rád ako na to.

Hygiena a mierna lubrikácia na úvod

Pred prvým použitím hoc ktorého typu venušiných guličiek ich poriadne vydezinfikujte prostriedkami na to určenými. Po kvalitnej hygiene, skontrolovaní technického stavu zakúpených guličiek ich jemne namažte lubrikačným gélom. Gél je potrebné zvoliť na základe materiálu guličiek, najvhodnejší je však lubrikant na vodnej báze.

Dajte však pozor, aby ste to s lubrikantom v tomto prípade neprehnali, pretože by sa vám guličky mohli šmýkať a pri pohybe by mohli vypadnúť.

Vhodná poloha a opatrnosť pri prvom zavádzaní

Pred prvým použitím je vhodné navštíviť toaletu a vykonať malú potrebu. Guličky môžete mať v sebe určitý čas a aby ste nemuseli prerušiť tréning návštevou toalety, urobte tak ešte pred prvým vložením do vagíny.

Venušine guličky zavádzate ako tampón v sede, ak však vám táto poloha nie je príjemná, skúste si ľahnúť na chrbát a zaviesť guličky týmto spôsobom.

Zavádzajte najprv jednu guličku, až keď ju správne umiestnite a gulička vás nikde netlačí a nemáte z toho nepríjemný pocit, začnite pozvoľna vkladať druhú. Po zavedení nechajte šnúrku z guličiek voľne visieť aby ste ich mohli neskôr pomocou nej vytiahnuť.

 

Keď už sme vo vnútri, čo ďalej?

Po zavedení guličiek do pošvy nastáva tá ťažšia časť a to udržať ich na mieste aby nevykĺzli. Potrebné je napnúť všetky svaly ktoré vám v tom pomôžu a začať poctivo trénovať. Zo začiatku vám môžu guličky vypadávať, preto si musíte len nájsť svoj vlastný spôsob ako na to.

Inšpirujte sa návodmi na Kagelove cviky, kde máte presný postup ako s guličkami cvičiť.

Pri niektorých aktivitách ako je kýchnutie, skákanie či kašľanie svaly neovládate, preto guličky môžu vypadnúť samé. V tomto prípade je potrebné ich pred opätovným vložením do pošvy znova umyť (ak sú vodotesné) a vydezinfikovať, aby ste si dnu nezaniesli baktérie.

Po každom tréningu hygiena

Po každom tréningu svalov panvového dna a pred uskladnením je potrebné guličky vydezinfikovať prípravkami na erotické pomôcky. Hygiena musí byť dôkladná, preto je potrebné vydezinfikovať ako vrhnú časť guličiek, tak aj silikónovú šnúrku alebo krúžok na zavádzanie.

venušine guličkyVýber TOP 5 venušiných guličiek, ktoré sa oplatí vyskúšať

Existuje niekoľko kvalitných venušiných guličiek ktoré spĺňajú očakávania zákazníka, my sme pre vás vybrali TOP 5 ktoré sa oplatí vyskúšať. Rebríček sme zostavovali podľa recenzií na autoritatívnych weboch a vlastných skúsenostiach :).

 • Fifty shades of grey – Delicious Pleasure

Nejedna fanúšička môže mať v šuflíku limitovanú edíciu venušiných guličiek z populárneho filmu 50 odtieňov sivej. Tento dizajnový kúsok je vyrobený z dvoch materiálov – obal je zo 100% lekárskeho silikónu, guličky sú z ABS plastu pokované technickým striebrom.

Výhodou je ľahké zavádzanie a celková dĺžka guličiek 17,1 cm, pričom na zasunutie bez šnúrky je k dispozícii viac ako 10 cm. Priemer jednej guličky je 3,5 cm, takže sú vhodné pre väčšinu žien či na erotickú stimuláciu, alebo ako pomôcka na posilňovanie svalov panvového dna. Cena týchto guličiek sa pohybuje od 15 do 30€.

 • Toyjoy FUNKY LOVE BALLS

Venušine guličky vhodné aj pre začiatočníčky dostupné v žiarivých farbách (ružová, ružovofialová, tmavofialová). Priemer guličiek je 3,5 cm a váha jednej guličky predstavuje 25g, čo sú dokonalé parametre na ľahšie udržanie guličiek vo vagíne a ľahšie zavádzanie.

Táto sexuálna pomôcka je vyrobená z tvrdého, bezpečného ABS plastu vhodného tiež na rýchlu a jednoduchú údržbu. Guličky sú vodotesné, ponúkajú silnejšie vibrácie pre intenzívnejší zážitok. Cena týchto guličiek sa pohybuje od 6 do 9€.

 • Vibe Therapy Fascinate

Tieto guličky sú vyrobené z čistého lekárskeho silikónu, ktorý je na 4 miestach spevnený plastom. Tento materiál sa ľahko ošetruje a plné zaliatie guličiek bez medzier nedáva šancu žiadnym baktériám.

Guličky sú trocha väčšie a ťažšie, preto je vhodné použiť na zavádzanie kvapku lubrikačného gélu na vodnej báze, aby ste si nezničili povrch silikónových guličiek.

Výhodou v tomto smere je, že pri väčších a ťažších guličkách vnútorné kovové guličky dokážu vyvinúť intenzívnejšie vibrácie a tak poskytnúť ich nositeľke vzrušujúcejší zážitok. Cena týchto guličiek sa pohybuje od 8 do 20€.

 • JoyDivision Joyballs Secret

Netradičné venušine guličky so zachovanou funkčnosťou od overeného nemeckého výrobcu erotických pomôcok Joydivision. Tvar týchto guličiek je mierne pretiahnutý a obe sú vyrobené zo špeciálneho silikónového materiálu nazývaného Silikomed®. Na ich konci sa nachádza praktické uško, ktoré  schováte pri zavádzaní do vnútra a uľahčí vám tak vytiahnutie guličiek z pošvy.

Ich výhodami je ľahké praktické zavádzanie, jednoduchá údržba a overená kvalita. Nevýhodou môže byť praktické uško pre tie užívateľky, ktoré sú už zvyknuté na trčiaci silikónový špagátik. Rovnako sú skôr vhodné pre pokročilejšie dámy, ktorým nevadí väčšia hmotnosť guličiek. Cena týchto guličiek sa pohybuje od 13 do 36€.

 • Cotoxo Cherry Kegel Set

Tieto silikónové venušine guličky stredných vibrácií sú vhodnou pomôckou pri cvičení Kagelových cvikov. Povrch týchto guličiek je mierne zvlnený a ich veľkou výhodou je vodotesnosť.

Balenie obsahuje dve sady guličiek rôznych tvarov a hmotnosti, čo je praktické riešenie pre tie ženy, ktoré potrebujú zistiť čo im najviac vyhovuje. Samostatná gulička váži 35 g, hmotnosť dvojitých guličiek dokopy činí 67 g. Čo sa týka veľkosti, priemer jednej guličky pri oboch typoch guličiek je 3,5 cm. Cena týchto guličiek sa pohybuje od 11 do 17€.

Ohodnotiť článok
author-avatar

O autorovi Denisa

Som mladá kreatívna duša, ktorá má záľubu v písaní a nebojí sa ani kontroverzných tém. Sex a sexualita sú prirodzenou súčasťou každého z nás, preto nehanbi sa a začítaj sa do mojich článkov, ktoré ťa zaručene niečo nové naučia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *